Zen (7.x-6.1) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Content
sv: Innehåll

en: Comments
sv: Kommentarer

en: new
sv: nytt

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: updated
sv: uppdaterad

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Help
sv: Hjälp

en: Main
sv: Huvudinställningar

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Display breadcrumb
sv: Visa länkstig

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: You are here
sv: Du är här

en: Permalink
sv: Permanent länk

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Theme development settings
sv: Inställningar för utveckling av tema

en: For easier theme development, the theme registry is being rebuilt on every page request. It is <em>extremely</em> important to <a href="!link">turn off this feature</a> on production websites.
sv: För enklare temautveckling byggs temaregistret om vid varje sidförfrågan. Det är <em>extremt</em> viktigt att <a href="!link">stänga av denna funktion</a> på produktionssajter.

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Second sidebar
sv: Andra sidospalten

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Navigation bar
sv: Navigeringsspalt

en: Submitted by !username on !datetime
sv: Skrivet av !username !datetime

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Highlighted
sv: Framhävd
