Zenstrap (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Content
id: Konten

en: Comments
id: Komentar

en: Login
id: Masuk

en: Help
id: Bantuan

en: n/a
id: t/t

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: You are here
id: Anda di sini

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: Select
id: Pilih

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: Main menu
id: Menu utama

en: @current of @max
id: @current dari @max

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
id: Perubahan yang dilakukan pada tabel ini tidak akan disimpan sebelum anda mengirim form ini.

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status message
id: Pesan status

en: Close overlay
id: Tutup overlay
