Zenstrap (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Help
fa: راهنما

en: n/a
fa: هیچ

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Forum
fa: انجمن

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Select
fa: انتخاب

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
fa: تغییرات ایجاد شده در این جدول تا زمانیکه ورقه ارسال نگردد ذخیره نخواهند شد.

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
