Zenstrap (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: Login
fr: Identifiant

en: Help
fr: Aide

en: Last post
fr: Dernière contribution

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Topics
fr: Sujets

en: Posts
fr: Contributions

en: Unpublished
fr: Non publié

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Add Comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Please wait...
fr: Veuillez patienter...

en: Select
fr: Sélectionner

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Second sidebar
fr: Seconde barre latérale

en: Main menu
fr: Menu principal

en: @current of @max
fr: @current sur @max

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
fr: Les changements effectués dans ce tableau ne seront pris en compte que lorsque la configuration aura été enregistrée.

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Navigation bar
fr: Barre de navigation

en: Status message
fr: Message d'état

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Close overlay
fr: Fermer le premier plan (overlay)
