Zenstrap (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Help
hi: मदद

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Forum
hi: फोरम

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: @current of @max
hi: @max में से @current

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hi: इस तालिका में किये बदलाव प्रपत्र जमा होने तक नहीं सहेजे जा सकेंगे|

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Close overlay
hi: ओवरले को बंद
