Zenstrap (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Login
it: Accedi

en: Help
it: Aiuto

en: n/a
it: n/d

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Please wait...
it: Attendere prego...

en: Select
it: Scegliere

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Main menu
it: Menu principale

en: @current of @max
it: @current di @max

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
it: I cambiamenti fatti a questa tabella non saranno salvati finchè il form non viene inviato.

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Close overlay
it: Chiudi l'overlay di amministrazione
