Zenstrap (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Pages
ja: ページ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: Login
ja: ログイン

en: Help
ja: ヘルプ

en: n/a
ja: 利用不可

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Forum
ja: フォーラム

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: You are here
ja: 現在地

en: Please wait...
ja: しばらくお待ちください...

en: Select
ja: 選択

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Second sidebar
ja: 第2サイドバー

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: @current of @max
ja: 全 @max ページ中 @current ページ目

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ja: フォームが送信されるまで、このテーブルでの変更は保存されません。

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Navigation bar
ja: ナビゲーションバー

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Close overlay
ja: オーバーレイを閉じる
