Zenstrap (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Home
pt: Início

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: Login
pt: Entrar

en: Help
pt: Ajuda

en: n/a
pt: não disponível

en: Last post
pt: Última entrada

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Topics
pt: Tópicos

en: Posts
pt: Mensagens

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: You are here
pt: Está aqui

en: Please wait...
pt: Por favor aguarde...

en: Select
pt: Selecionar

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Main menu
pt: Menu principal

en: @current of @max
pt: @current de @max

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
pt: As alterações efetuadas nesta tabela não irão ser guardadas até que o formulário seja enviado.

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Close overlay
pt: Fechar a sobreposição
