Zenstrap (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Login
tr: Giriş

en: Help
tr: Yardım

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Select
tr: Seç

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Main menu
tr: Ana menü

en: @current of @max
tr: toplam @max içinde @current

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
tr: Bu tabloda yapılan değişiklikler form gönderilenceye dek kaydedilmeyecektir.

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Close overlay
tr: Üst katmanı kapat
