Zentropy (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: More
tr: Devamı

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: General
tr: Genel

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Breadcrumb separator
tr: Sayfa yolu ayracı

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Submitted by !username on !datetime.
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi.

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Footer first column
tr: Altbilgi birinci sütun

en: Footer second column
tr: Altbilgi ikinci sütun

en: Footer third column
tr: Altbilgi üçüncü sütun

en: Footer fourth column
tr: Altbilgi dördüncü sütun

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Triptych first
tr: Triptik ilk

en: Triptych middle
tr: Triptik orta

en: Triptych last
tr: Triptik son
