Zentropy (7.x-2.0-beta2) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: More
da: Mere

en: Categories
da: Kategorier

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: up
da: op

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Updated:
da: Opdateret:

en: General
da: Generelt

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Breadcrumb separator
da: Adskillelse mellem brødkrummer

en: Content top
da: Indhold top

en: You are here
da: Du er her

en: Tabs
da: Faner

en: Please wait...
da: Vent venligst…

en: Featured
da: Anbefalet

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Content bottom
da: Indhold bund

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Rebuild theme registry on every page.
da: Genopbyg temaregistreringsdatabase på hver side.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
da: Under udvikling af temaer kan det være meget nyttigt hele tiden at <a href="!link">genopbygge temaregistreringsdatabasen</a>. ADVARSEL: Dette reducerer ydelsen kraftigt og bør deaktiveres på sites i produktion.

en: <a href="!link">Wireframes</a> are useful when prototyping a website.
da: <a href="!link">Wireframes</a> er nyttige når man arbejder med prototypen til et website.

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Wireframe Mode - Display borders around main layout elements
da: Wireframe-tilstand - Viser rammer omkring centrale layoutelementer

en: Submitted by !username on !datetime.
da: Indsendt af !username den !datetime.

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Footer first column
da: Footer første spalte

en: Footer second column
da: Footer anden spalte

en: Footer third column
da: Footer tredje spalte

en: Footer fourth column
da: Footer fjerde spalte

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Triptych first
da: Triptykon første

en: Triptych middle
da: Triptykon midt

en: Triptych last
da: Triptykon sidste
