Zentropy (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Comments
uk: Коментарі

en: More
uk: Ще

en: Categories
uk: Категорії

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: up
uk: вгору

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: URL:
uk: Адреса URL:

en: Updated:
uk: Оновлено:

en: General
uk: Загальне

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Breadcrumb separator
uk: Роздільник рядка навіґації

en: Hide the breadcrumb if the breadcrumb only contains the link to the front page.
uk: Приховати навігаційну лінійку якщо вона складається тільки з посилання на головну сторінку.

en: Content top
uk: Вміст зверху

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Please wait...
uk: Зачекайте, будь ласка...

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Content bottom
uk: Вміст знизу

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Submitted by !username on !datetime.
uk: Опубліковано !username !datetime

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Footer first column
uk: Перша колонка нижнього колонтитулу

en: Footer second column
uk: Друга колонка нижнього колонтитулу

en: Footer third column
uk: Третя колонка нижнього колонтитулу

en: Footer fourth column
uk: Четверта колонка нижнього колонтитулу

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Triptych first
uk: Перший триптих

en: Triptych middle
uk: Середній триптих

en: Triptych last
uk: Останній триптих
