Zentropy (7.x-2.0-beta7) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Comments
id: Komentar

en: More
id: Selengkapnya

en: Categories
id: Kategori

en: Types
id: Jenis

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: up
id: ke atas

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Advanced search
id: Pencarian lanjutan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Updated:
id: Di-update:

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Breadcrumb separator
id: Pemisah breadcrumb

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: You are here
id: Anda di sini

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: Permalink
id: Link permanen

en: Featured
id: Pilihan

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Containing any of the words
id: Berisi salah satu kata

en: Containing the phrase
id: Berisi frase

en: Containing none of the words
id: Tidak berisi kata

en: Content bottom
id: konten bawah

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Main menu
id: Menu utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Submitted by !username on !datetime
id: Ditulis oleh !username pada !datetime

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Footer first column
id: Footer kolom pertama

en: Footer second column
id: Footer kolom kedua

en: Footer third column
id: Footer kolom ketiga

en: Footer fourth column
id: Footer kolom keempat

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Triptych first
id: Triptych pertama

en: Triptych middle
id: Triptych tengah

en: Triptych last
id: Triptych terakhir
