Zentropy (7.x-2.0-beta7) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: More
it: Altro

en: Categories
it: Categorie

en: Types
it: Tipi

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Advanced search
it: Ricerca avanzata

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Updated:
it: Aggiornato:

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Languages
it: Lingue

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Please wait...
it: Attendere prego...

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Containing any of the words
it: Contenente una qualsiasi delle parole

en: Containing the phrase
it: Contenente la frase

en: Containing none of the words
it: Contenente nessuna delle parole

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Main menu
it: Menu principale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Footer first column
it: Piè pagina - Prima colonna

en: Footer second column
it: Piè pagina - Seconda colonna

en: Footer third column
it: Piè pagina - Terza colonna

en: Footer fourth column
it: Piè pagina - Quarta colonna

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Triptych first
it: Primo elemento del trittico

en: Triptych middle
it: Elemento centrale del trittico

en: Triptych last
it: Ultimo elemento del trittico
