Zentropy (7.x-2.0-rc1) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Content
oc: Contengut

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: Categories
oc: Categorias

en: Types
oc: Tipes

en: Go to previous page
oc: Anar a la pagina precedenta

en: up
oc: naut

en: Go to parent page
oc: Anar a la pagina parent

en: Go to next page
oc: Anar a la pagina seguenta

en: Help
oc: Ajuda

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: URL:
oc: URL  :

en: Updated:
oc: Mes a jorn  :

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: Languages
oc: Lengas

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: You are here
oc: Sètz aicí

en: Please wait...
oc: Pacientatz...

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Featured
oc: Distintiu

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Containing any of the words
oc: Que conten al mens un dels mots

en: Containing the phrase
oc: Que conten la frasa

en: Containing none of the words
oc: Que conten pas cap dels mots

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Submitted by !username on !datetime
oc: Somés per !username lo !datetime

en: Secondary menu
oc: Menú segondari

en: Footer first column
oc: Primièra colomna del pè de pagina

en: Footer second column
oc: Segonga colomna del pè de pagina

en: Footer third column
oc: Tresena colomna del pè de pagina

en: Footer fourth column
oc: Quatrena colomna del pè de pagina

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia

en: Triptych first
oc: Tríptic primer

en: Triptych middle
oc: Tríptic central

en: Triptych last
oc: Tríptic darrer
