Zentropy (7.x-2.0-rc2) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: More
ja: 続き

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Types
ja: タイプ

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: up
ja: 上

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Keywords
ja: キーワード

en: Advanced search
ja: 高度な検索

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Updated:
ja: 更新:

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Languages
ja: 言語

en: Content top
ja: トップコンテンツ

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: You are here
ja: 現在地

en: Please wait...
ja: しばらくお待ちください...

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Featured
ja: 主な

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Containing any of the words
ja: 以下のいずれかのワードを含む

en: Containing the phrase
ja: 以下のフレーズを含む

en: Containing none of the words
ja: 以下のいずれのワードも含まない

en: Content bottom
ja: ボットムコンテンツ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Rebuild theme registry on every page.
ja: 全てのページでテーマレジストリを再構築する。

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Footer first column
ja: フッターの1番目のカラム

en: Footer second column
ja: フッターの2番目のカラム

en: Footer third column
ja: フッターの3番目のカラム

en: Footer fourth column
ja: フッターの4番目のカラム

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Triptych first
ja: トリプテック　先頭

en: Triptych middle
ja: トリプティック　中央

en: Triptych last
ja: トリプティック　最後
