Zentropy (7.x-2.0-rc2) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: More
pt: Mais

en: Categories
pt: Categorias

en: Types
pt: Tipos

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: up
pt: subir

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Advanced search
pt: Pesquisa avançada

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Updated:
pt: Actualizado:

en: Form Settings
pt: Configurações de formulário

en: General Settings
pt: Definições Gerais

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Languages
pt: Idiomas

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: You are here
pt: Está aqui

en: Please wait...
pt: Por favor aguarde...

en: Permalink
pt: Ligação permanente

en: Featured
pt: Destacado

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Containing any of the words
pt: Contendo qualquer uma das palavras

en: Containing the phrase
pt: Contendo a frase

en: Containing none of the words
pt: Contendo nenhuma das palavras

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Use the ZEN tabs
pt: Usar separadores ZEN

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Submetido por !username em !datetime

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Footer first column
pt: Rodapé da primeira coluna

en: Footer second column
pt: Rodapé da segunda coluna

en: Footer third column
pt: Rodapé terceira coluna

en: Footer fourth column
pt: Rodapé quarta coluna

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Triptych first
pt: Tríptico inicial

en: Triptych middle
pt: Tríptico do meio

en: Triptych last
pt: Tríptico final
