Zentropy (7.x-2.0-rc3) - en to el translation catalogue (43 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Types
el: Τύποι

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: up
el: επάνω

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Updated:
el: Ενημερώθηκε:

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Containing any of the words
el: Να περιέχει οποιαδήποτε από τις λέξεις

en: Containing the phrase
el: Να περιέχει τη φράση

en: Containing none of the words
el: Να μην περιέχει καμία από τις λέξεις

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Footer first column
el: Υποσέλιδο πρώτη στήλη

en: Footer second column
el: Υποσέλιδο δεύτερη στήλη

en: Footer third column
el: Υποσέλιδο τρίτη στήλη

en: Footer fourth column
el: Υποσέλιδο τέταρτη στήλη

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Triptych first
el: Πρώτη ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych middle
el: Μεσαία ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych last
el: Τελαυταία ζώνη τρίπτυχου
