Zentropy (7.x-2.0-rc3) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Content
sv: Innehåll

en: Comments
sv: Kommentarer

en: More
sv: Mer

en: Categories
sv: Kategorier

en: Types
sv: Typer

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: up
sv: upp

en: Go to parent page
sv: Gå till ovanliggande sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Advanced search
sv: Avancerad sökning

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Updated:
sv: Uppdaterad:

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Languages
sv: Språk

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: You are here
sv: Du är här

en: Please wait...
sv: Vänligen vänta...

en: Permalink
sv: Permanent länk

en: Featured
sv: Framhävd

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Containing any of the words
sv: Innehåller något av orden

en: Containing the phrase
sv: Innehåller frasen

en: Containing none of the words
sv: Innehåller inget av orden

en: Content bottom
sv: Innehåll längst ned

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Rebuild theme registry on every page.
sv: Bygg om temats register på varje sida.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
sv: Det kan vara väldigt användbart att <a href="!link">bygga om temats register</a> under utvecklingen av temat. VARNING: Detta slöar ned prestandan oerhört och måste stängas av på en producerande webbplats.

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Submitted by !username on !datetime
sv: Skrivet av !username !datetime

en: Secondary menu
sv: Sekundär meny

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Footer first column
sv: Första kolumnen för sidfot

en: Footer second column
sv: Andra kolumnen för sidfot

en: Footer third column
sv: Tredje kolumnen för sidfot

en: Footer fourth column
sv: Fjärde kolumnen för sidfot

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Triptych first
sv: Första triptyk

en: Triptych middle
sv: Mittentriptyk

en: Triptych last
sv: Sista triptyk

en: Extra Settings
sv: Extra inställningar
