Zentropy (7.x-2.0-rc4) - en to eu translation catalogue (43 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Content
eu: Edukia

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: More
eu: Gehiago

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Types
eu: Motak

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: up
eu: gora

en: Go to parent page
eu: Joan guraso orrira

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Help
eu: Laguntza

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Updated:
eu: Eguneratua:

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Add new comment
eu: Gehitu iruzkin berria

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Content top
eu: Goiko edukia

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: You are here
eu: Hemen zaude

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Featured
eu: Ezaugarria

en: Containing any of the words
eu: Hauetako edozein hitz daukana

en: Containing the phrase
eu: Esaldia daukana

en: Containing none of the words
eu: Hauetako hitzik ez daukana

en: Content bottom
eu: Beheko edukia

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Main menu
eu: Menu nagusia

en: Page top
eu: Orriaren burua

en: Page bottom
eu: Orriaren behean

en: Secondary menu
eu: Bigarren mailako menua

en: (active tab)
eu: (atal gaitua)

en: Footer first column
eu: Lehen Oin-zutabea

en: Footer second column
eu: Bigarren Oin-zutabea

en: Footer third column
eu: Hirugarren Oin-zutabea

en: Footer fourth column
eu: Laugarren Oin-zutabea

en: Highlighted
eu: Nabarmendua

en: Triptych first
eu: Lehen triptikoa

en: Triptych middle
eu: Erdiko triptikoa

en: Triptych last
eu: Bukaerako triptikoa
