Zentropy (7.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: More
fa: بیشتر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: URL:
fa: نشانی:

en: Updated:
fa: به‌روز شده:

en: General
fa: عمومی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Featured
fa: ویژه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Submitted by !username on !datetime.
fa: فرستاده شده توسط !username در !datetime.

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Footer first column
fa: اولین ستون پاورقی

en: Footer second column
fa: دومین ستون پاورقی

en: Footer third column
fa: سومین ستون پاورقی

en: Footer fourth column
fa: ژهارمین ستون پاورقی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Triptych first
fa: عکس اول

en: Triptych middle
fa: عکس وسط

en: Triptych last
fa: عکس آخر
