Zentropy (7.x-2.0-beta5) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: More
hi: अधिक

en: Categories
hi: वर्ग

en: Types
hi: प्रकार

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: up
hi: ऊपर

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: Advanced search
hi: महीन खोज

en: RSS
hi: आरएसएस

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: URL:
hi: यू आर एल:

en: Updated:
hi: सुधारा गया :

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Languages
hi: भाषायें

en: Content top
hi: विषय सूची - ऊपर

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Containing any of the words
hi: जिनमें यें शब्द शामिल हों

en: Containing the phrase
hi: जिनमें ये अक्षर शामिल हों

en: Containing none of the words
hi: जिनमे ये शब्द ना हो

en: Content bottom
hi: विषय सूची - नीचे

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Footer first column
hi: पाद लेख का प्रथम स्तंभ

en: Footer second column
hi: पाद लेख का दूसरा स्तंभ

en: Footer third column
hi: पाद लेख का तीसरा स्तंभ

en: Footer fourth column
hi: पाद लेख का चौथा स्तंभ

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Triptych first
hi: त्रिपट्ट प्रथम

en: Triptych middle
hi: त्रिपट्ट मध्य

en: Triptych last
hi: त्रिपट्ट आखरी
