Zero Point (7.x-1.6) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Comments
it: Commenti

en: not verified
it: non verificato

en: Login
it: Accedi

en: Search
it: Cerca

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Default
it: Predefinito

en: Taxonomy terms
it: Termini di tassonomia

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Left sidebar
it: Barra laterale sinistra

en: Right sidebar
it: Barra laterale destra

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Log in
it: Accedi

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Logout
it: Esci

en: Search results
it: Risultati della ricerca

en: Mission statement
it: Descrizione della mission

en: Node settings
it: Impostazioni nodo

en: Log out
it: Esci

en: Style
it: Stile

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Above
it: Sopra

en: Orange
it: Arancione

en: My account
it: Profilo utente

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Meta tags
it: Meta tag

en: Main menu
it: Menu principale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
