Zero Point (7.x-1.7) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Register
ja: 登録

en: Content
ja: コンテンツ

en: Username
ja: ユーザー名

en: Comments
ja: コメント

en: not verified
ja: 未認証ユーザー

en: Login
ja: ログイン

en: Search
ja: 検索

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Taxonomy terms
ja: タクソノミーターム

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Left sidebar
ja: 左サイドバー

en: Right sidebar
ja: 右サイドバー

en: Footer
ja: フッター

en: Custom
ja: カスタム

en: Log in
ja: ログイン

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Banner
ja: バナー

en: Logout
ja: ログアウト

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Search results
ja: 検索結果

en: Mission statement
ja: ミッション

en: Node settings
ja: ノードの設定

en: Log out
ja: ログアウト

en: Style
ja: スタイル

en: You are here
ja: 現在地

en: Above
ja: 上部

en: My account
ja: アカウント情報

en: Layout settings
ja: レイアウトの設定

en: Rounded corners
ja: 角丸

en: Below
ja: 下部

en: Meta tags
ja: メタタグ

en: Theme development settings
ja: テーマ開発の設定

en: Rebuild theme registry on every page.
ja: 全てのページでテーマレジストリを再構築する。

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー
