ZURB Foundation (7.x-4.0-beta1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Top
hi: ऊपर

en: Bottom
hi: तल

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: First
hi: पहला

en: Second
hi: सेकंड

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Sticky
hi: मुख्य

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: Status message
hi: स्थिति संदेश
