ZURB Foundation (7.x-4.0-beta2) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Pages
da: Sider

en: Content
da: Indhold

en: Enable
da: Aktivér

en: Display mode
da: Visningstilstand

en: Bottom
da: Bund

en: Always
da: Altid

en: Never
da: Aldrig

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: First
da: Første

en: Middle
da: Midt

en: Second
da: Sekund

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Sticky
da: Klæbrig

en: You are here
da: Du er her

en: Third
da: Tredje

en: Fourth
da: Fjerde

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Main column
da: Hovedspalte

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Status message
da: Statusmeddelelse
