ZURB Foundation (7.x-4.0) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Pages
ja: ページ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Enable
ja: 有効

en: Login
ja: ログイン

en: logo
ja: ロゴ

en: Top
ja: トップ

en: Display mode
ja: 表示モード

en: Bottom
ja: ボトム

en: Always
ja: 必須

en: Never
ja: なし

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Logout
ja: ログアウト

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: First
ja: 最初

en: Middle
ja: 中

en: Second
ja: 秒

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Sticky
ja: 固定

en: You are here
ja: 現在地

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Dropdown button
ja: ドロップダウンボタン
