ZURB Foundation (7.x-5.0-alpha1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Content
id: Konten

en: Enable
id: Aktifkan

en: Top
id: Atas

en: Bottom
id: Dasar

en: Always
id: Selalu

en: Never
id: Tidak pernah

en: Footer
id: Catatan kaki

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: First
id: Pertama

en: Middle
id: Tengah

en: Second
id: Detik

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Sticky
id: Menempel

en: You are here
id: Anda di sini

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Above Left
id: Di atas Kiri

en: Above Right
id: Di atas Kanan

en: Below Left
id: Di bawah Kiri

en: Below Right
id: Di bawah Kanan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Main menu
id: Menu utama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Status message
id: Pesan status
