ZURB Foundation (7.x-5.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Content
nl: Inhoud

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Top
nl: Bovenaan

en: Display mode
nl: Weergavemodus

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Always
nl: Altijd

en: Never
nl: Nooit

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: First
nl: Eerste

en: Middle
nl: Midden

en: Second
nl: Seconde

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Sticky
nl: Vastgeplakt (sticky)

en: You are here
nl: U bent hier

en: Third
nl: Derde

en: Fourth
nl: Vierde

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: (active tab)
nl: (actieve tabblad)

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Dropdown button
nl: Dropdown knop
