ZURB Foundation (7.x-5.0-alpha4) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: الصفحات

en: Content
ar: المحتوى

en: Enable
ar: تفعيل

en: Top
ar: الأعلى

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Never
ar: أبدا

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Second
ar: الثانية

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Sticky
ar: مثبت

en: You are here
ar: أنت هنا

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة
