ZURB Foundation (7.x-5.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Enable
fa: فعال

en: Top
fa: بالا

en: Display mode
fa: نحوه نمایش

en: Bottom
fa: پایین

en: Always
fa: همیشه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: First
fa: اولین

en: Second
fa: ثانیه

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Sticky
fa: ماندگار

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Status message
fa: پیام وضعیت
