ZURB Foundation (7.x-5.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (37 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Pages
hu: Oldalak

en: Content
hu: Tartalom

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: logo
hu: logó

en: Top
hu: Teteje

en: Display mode
hu: Megjelenítés módja

en: Bottom
hu: Alja

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: First
hu: Első

en: Middle
hu: Közép

en: Second
hu: Második

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Tooltips
hu: Eszköztippek

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Dropdown button
hu: Legördülő gomb
