ZURB Foundation (7.x-5.0-alpha7) - en to oc translation catalogue (38 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Pages
oc: Paginas

en: Content
oc: Contengut

en: Enable
oc: Activar

en: logo
oc: lògo

en: Help
oc: Ajuda

en: Top
oc: Naut

en: Bottom
oc: Bas

en: Always
oc: Totjorn

en: Never
oc: Pas jamai

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Navigation
oc: Navigacion

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: First
oc: Primièr

en: Middle
oc: Mitan

en: Second
oc: Segonda

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Right Sidebar
oc: Barra laterala de dreita

en: Sticky
oc: Espingolat (en haut des listas)

en: You are here
oc: Sètz aicí

en: Third
oc: Tresième

en: Fourth
oc: Quatrième

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Left Sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Secondary menu
oc: Menú segondari

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia
