ZURB Foundation (7.x-5.0-alpha8) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Help
bn: সহায়তা

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: You are here
bn: আপনি এখানে

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)
