ZURB Foundation (7.x-5.0-alpha8) - en to pl translation catalogue (40 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Pages
pl: Strony

en: Content
pl: Zawartość

en: Enable
pl: Włącz

en: Help
pl: Pomoc

en: Top
pl: Góra strony

en: Display mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: First
pl: Pierwszy

en: Middle
pl: Środek

en: Second
pl: Sekunda

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: You are here
pl: Jesteś tutaj

en: Third
pl: Trzeci

en: Fourth
pl: Czwarty

en: Menu text
pl: Tekst menu

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Main column
pl: Kolumna główna

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Status message
pl: Komunikat

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Dropdown button
pl: Rozwijany przycisk
