ZURB Foundation (7.x-5.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: Home
pt: Início

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Enable
pt: Ativar

en: logo
pt: logótipo

en: Help
pt: Ajuda

en: Top
pt: Topo

en: Display mode
pt: Modo de exibição

en: Bottom
pt: Baixo

en: Always
pt: Sempre

en: Never
pt: Nunca

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: General Settings
pt: Definições Gerais

en: Navigation
pt: Navegação

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: First
pt: Primeiro

en: Middle
pt: Meio

en: Second
pt: Segundo

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Sticky
pt: Em destaque

en: You are here
pt: Está aqui

en: Third
pt: Terceiro

en: Fourth
pt: Quarto

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: (active tab)
pt: (separador ativo)

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Dropdown Menu
pt: Menu de lista pendente

en: Right Middle
pt: Meio direito

en: Left Middle
pt: Meio esquerdo

en: Footer first
pt: Rodapé primeiro

en: Dropdown button
pt: Botão dropdown
