ZURB Foundation (7.x-5.0-rc2) - en to el translation catalogue (33 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Pages
el: Σελίδες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Top
el: Κορυφή

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: First
el: Πρώτο

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων
