ZURB Foundation (7.x-5.0-rc7) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Pages
ro: Pagini

en: Content
ro: Conținut

en: Enable
ro: Activare

en: Help
ro: Ajutor

en: Top
ro: Sus

en: Display mode
ro: Modul de afişare

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: General Settings
ro: Setări generale

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: First
ro: Primul

en: Second
ro: Secundă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Sticky
ro: Lipicios

en: You are here
ro: Eşti aici

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Featured
ro: Recomandat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Highlighted
ro: Evidențiat
