ZURB Foundation (7.x-5.0-rc8) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Enable
it: Abilita

en: Help
it: Aiuto

en: Top
it: In cima

en: Display mode
it: Modalità di visualizzazione

en: Bottom
it: In fondo

en: Always
it: Sempre

en: Never
it: Mai

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: First
it: Primo

en: Second
it: Secondo

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Sticky
it: Sempre in cima

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Language switcher
it: Selettore lingua

en: Third
it: Terzo

en: Fourth
it: Quarto

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Main menu
it: Menu principale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Highlighted
it: Evidenziato
