Mailjet (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Register
it: Registrati

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Event
it: Evento

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Domain
it: Dominio

en: Address
it: Indirizzo

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Order
it: Ordina

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Lists
it: Liste

en: Your message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: Changed
it: Modificato

en: Post Code
it: Codice postale

en: Apply
it: Applica

en: Order ID
it: ID ordine

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Domains
it: Domini

en: Order statuses
it: Status ordine

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Upgrade
it: Aggiorna

en: Confirmation message
it: Messaggio di conferma

en: Line item ID
it: ID riga d'ordine

en: Master
it: Principale
