Starter (8.x-2.0-beta1) - en to ar translation catalogue (67 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: On
ar: في

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Name
ar: الاسم

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Picture
ar: الصورة

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Files
ar: الملفات

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Desc
ar: تنازلي

en: Role
ar: الدور

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Tools
ar: الأدوات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Member for
ar: مسجل بالموقع منذ

en: author
ar: مؤلف

en: Entity
ar: الكيان

en: People
ar: الأشخاص

en: Blocked
ar: ممنوع

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Administrator
ar: مدير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: - All -
ar: - الكل -

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: No people available.
ar: لا يوجد أشخاص.

en: Find and manage people interacting with your site.
ar: بحث وإدارة الأشخاص المتفاعلين مع موقعك.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ar: إدارة حسابات المستخدمين والأدوار والصلاحيات.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Wide
ar: واسع
