Starter (8.x-2.0-beta1) - en to ro translation catalogue (98 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: On
ro: Pornit

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Name
ro: Nume

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: Picture
ro: Imagine

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Files
ro: Fișiere

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Desc
ro: Descendent

en: Role
ro: Rol

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Tools
ro: Instrumente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Member for
ro: Membru pentru

en: author
ro: autor

en: Entity
ro: Entitate

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Tabs
ro: Taburi

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Permission
ro: Permisiune

en: Offset
ro: Decalaj

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: No people available.
ro: Nici o persoană disponibilă.

en: Find and manage people interacting with your site.
ro: Identificați și administrați utilizatorii sitului dumneavoastră.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Wide
ro: Larg

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: 1 place | @count places
ro[0]: 1 loc
ro[1]: @count locuri

en: Registering module
ro: Înregistrare modul

en: File usage
ro: Întrebuințarea fișierului

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: Find and manage files.
ro: Găsiți și gestionați fișiere.

en: Max 1300x1300
ro: Maxim 1300x1300

en: Max 2600x2600
ro: Maxim 2600x2600

en: Max 325x325
ro: Maxim 325x325

en: Max 650x650
ro: Maxim 650x650

en: Narrow
ro: Îngust

en: Files overview
ro: Privire de ansamblu asupra fișierelor

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ro: Informații referitoare la frecventa de utilizare pentru {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține
