Starter (8.x-2.0-beta1) - en to he translation catalogue (80 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: On
he: פעיל

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Name
he: שם

en: Filename
he: שם קובץ

en: Updated
he: עודכן

en: Picture
he: תמונה

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Files
he: קבצים

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Desc
he: יורד

en: Role
he: תפקיד

en: User login
he: כניסה

en: Tools
he: כלים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Used in
he: משמש ב-

en: Permission
he: הרשאה

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Main page content
he: תוכן

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Narrow
he: צר

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים
