Access Policy (1.0.0-alpha6) - en to es translation catalogue (89 entries)

en: Title
es: Título

en: Save configuration
es: Guardar configuración

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Value
es: Valor

en: Private
es: Privado

en: Group
es: Grupo

en: Type
es: Tipo

en: Cancel
es: Cancelar

en: Remove
es: Eliminar

en: Description
es: Descripción

en: Public
es: Público

en: Edit
es: Editar

en: Search
es: Buscar

en: None
es: Ninguno

en: Message
es: Mensaje

en: Weight
es: Peso

en: Required
es: Obligatorio

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: Field
es: Campo

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: True
es: Verdad

en: False
es: Falso

en: Default
es: Por defecto

en: Sunday
es: Domingo

en: Monday
es: Lunes

en: Tuesday
es: Martes

en: Wednesday
es: Miércoles

en: Thursday
es: Jueves

en: Friday
es: Viernes

en: Saturday
es: Sábado

en: Access
es: Acceso

en: Configure
es: Configurar

en: Access denied
es: Acceso denegado

en: Time zone
es: Zona horaria

en: Widget settings
es: Configuración de Widget

en: Contains
es: Contiene

en: Does not contain
es: No contiene

en: Is less than
es: Es menor que

en: Is less than or equal to
es: Es menor o igual que

en: Is equal to
es: Es igual a

en: Is greater than or equal to
es: Es mayor o igual que

en: Is greater than
es: Es mayor que

en: Is not equal to
es: No es igual a

en: Items
es: Elementos

en: Now
es: Ahora

en: All day
es: Todo el día

en: Other
es: Otro(s)

en: Allow
es: Permitir

en: Deny
es: Denegar

en: Operator
es: Operador

en: Add rule
es: Agregar regla

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Query
es: Consulta

en: Plugin
es: Extensión

en: Automatic
es: Automático

en: Select
es: Seleccionar

en: Plugin settings
es: Configuraciones de la extensión

en: Rearrange
es: Reordenar

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Use default
es: Usar predefinido

en: Starts with
es: Comienza con

en: Bundles
es: Paquetes

en: Is one of
es: Es uno de

en: Current user
es: Usuario actual

en: Ends with
es: Termina con

en: Start time
es: Hora de inicio

en: Broken/missing handler
es: Manejador deteriorado o ausente

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
es: Una fecha en cualquier formato para sistema. DD-MM-SSAA HH:MM:SS son preferidos.

en: Is none of
es: No es uno de

en: Administrative title
es: Título administrativo

en: Does not start with
es: No comienza con

en: Does not end with
es: No termina con

en: An offset from the current time such as "+1 day" or "-2 hours -30 minutes"
es: Un desplazamiento sobre la hora actual, como "+1 day" o "-2 hour -30 minutes"

en: Weight for @title
es: Peso para @title

en: Entity field
es: Campo de entidad

en: Query settings
es: Opciones de configuración de consulta

en: Drupal default
es: Predeterminado de Drupal

en: The raw numeric user ID.
es: El número del ID del usuario.

en: The email address used for initial account creation.
es: Dirección de email usada para la creación inicial de la cuenta.

en: Target entity type
es: Tipo de entidad destino

en: Plugin ID
es: ID de extensión

en: Content entity type ID
es: ID del contenido de tipo de entidad

en: Content entity ID
es: ID de la entidad de contenido

en: All @entity_type types
es: Todos los tipos de @entity_type

en: All @entity_type_plural_label
es: Todos los @entity_type_plural_label
