Access Policy (1.0.0-beta2) - en to gu translation catalogue (45 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Private
gu: ખાનગી

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Public
gu: જાહેર

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Required
gu: જરૂરી

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Access denied
gu: ઉપયોગ નકારવામા આવ્યો

en: Time zone
gu: સમય ક્ષેત્ર

en: Is less than
gu: કરતાં ઓછી હોય

en: Is greater than
gu: કરતાં વધારે હોય

en: Other
gu: અન્ય

en: Ignore
gu: અવગણો

en: Add rule
gu: નિયમ ઉમેરો

en: Permission
gu: પરવાનગી

en: About
gu: વિશે

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Starts with
gu: સાથે શરૂ થાય છે

en: Uses
gu: ઉપયોગો
