Access Policy (1.0.0-beta4) - en to ne translation catalogue (34 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Private
ne: निजि

en: Group
ne: समूह

en: Type
ne: प्रकार

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Description
ne: विवरण

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Message
ne: सन्देश

en: Weight
ne: वजन

en: Required
ne: आवश्यक

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Sunday
ne: आईतवार

en: Monday
ne: सोमवार

en: Tuesday
ne: मंगलवार

en: Wednesday
ne: बुधवार

en: Thursday
ne: बिहीवार

en: Friday
ne: शुक्रवार

en: Saturday
ne: शनिवार

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: Configure
ne: कन्फिगर गर्नुहोस्

en: Access denied
ne: प्रवेश निषेध

en: Time zone
ne: समय क्षेत्र

en: Contains
ne: समावेश

en: Items
ne: बस्तुहरु

en: Ignore
ne: वास्ता नगरनु

en: Permission
ne: अनुमति
