Access Records (1.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Other
ar: آخر

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Publishing options
ar: خيارات النشر

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Target type
ar: نوع الهدف

en: Revert
ar: استرجع

en: or
ar: أو

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Default options
ar: الخيارات الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
ar: @type: تم حذف المراجعة %revision من %title.

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Language settings
ar: إعدادات اللغات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ar: حذُفت مراجعة @type %title بتاريخ %revision-date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ar: @type: تم إعادة %title إلى وضعه في النسخة %revision.

en: Revert to earlier revision
ar: استعد مراجعة سابقة

en: Delete earlier revision
ar: احذف مراجعة سابقة

en: Edit URL
ar: تحرير العنوان URL

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Asc
ar: تصاعدي
