Access unpublished (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Link
fr: Lien

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Expire
fr: Date d'expiration

en: Changed
fr: Modifié

en: Lifetime
fr: Durée de vie

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Expire date
fr: Date d'expiration

en: Valid
fr: Valider

en: Renew
fr: Renouveler

en: Access token
fr: Jeton d'accès

en: Hash key
fr: Clé de hachage

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Entity id
fr: Id de l'entité

en: The time when the token expires.
fr: L'heure où le jeton expire.

en: Grants access to view unpublished content to anyone who has a unique URL and appropriate permissions.
fr: Permet de voir les contenus non publiés pour les personnes disposant d'une URL unique et des droits appropriés.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: The token value.
fr: La valeur du jeton.

en: Temporary unpublished access
fr: Accès temporaire aux contenus non publiés

en: Generate token
fr: Générer un jeton

en: Configure settings for unpublished access.
fr: Configurer les paramètres d'accès aux contenus non publiés.

en: Access unpublished settings
fr: Paramètres d'Access Unpublished

en: Default lifetime of token
fr: Durée de vie par défaut d'un jeton

en: The ID of the Access token entity.
fr: L'identifiant (ID) de l'entité de jeton d'accès.

en: The UUID of the Access token entity.
fr: L'UUID de l'entité de jeton d'accès.

en: The user ID of author of the Access token entity.
fr: L'identifiant (ID) de l'auteur de l'entité de jeton d'accès.

en: The type of token belongs to.
fr: Le type de jeton auquel il appartient.

en: The id of token belongs to.
fr: L'identifiant (ID) du jeton auquel il appartient.

en: Default lifetime of the generated access tokens.
fr: Durée de vie par défaut des jetons d'accès générés.

en: Access unpublished %bundle @type
fr: %bundle @type Access unpublished
