Account Settings Tab (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (9 entries)

en: Submit
is: Vista

en: Username
is: Notendanafn

en: Email address
is: Netfang

en: Password
is: Lykilorð

en: Users
is: Notendur

en: About
is: Um

en: Provide a password for the new account in both fields.
is: Skrifaðu lykilorð fyrir nýja aðganginn í báða reitina.

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
is: Staðfest netfang. Allur tölvupóstur úr kerfinu verður sendur á þetta netfang. Netfangið er ekki opinbert og er aðeins notað ef þú þarft að fá nýtt lykilorð eða óskar að fá ákveðnar fréttir eða tilkynningar í tölvupósti.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
is: Nokkrir sérstafir eru leyfðir, m.a. bil, punktur (.), áherslustrik (-), úrfellingakomma ('), undirstrik (_) og @ merkið.
