Account Settings Tab (8.x-2.0) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Submit
ro: Trimite

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Password
ro: Parolă

en: Users
ro: Utilizatori

en: About
ro: Despre

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ro: Pentru a schimba parola curentă, introduceţi parola nouă în ambele câmpuri.

en: Provide a password for the new account in both fields.
ro: Introduceţi o parolă pentru noul cont.

en: Current password
ro: Parola actuală

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
ro: O adresă de e-mail validă. Toate e-mail-urile din sistem vor fi trimise la această adresă. Adresa de e-mail nu este publică și va fi folosită doar dacă doriți să primiți o parolă nouă sau unele noutăți sau notificări prin e-mail.

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
ro: Necesar dacă doriți să schimbați %mail sau %pass de mai jos. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Resetați-vă parola</a>.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
ro: Sunt permise mai multe caractere speciale, inclusiv spațiu, punct (.), cratima (-), apostrof ('), liniuță de subliniere (_) și semnul @.
